تبلیغات
انجمن دوستداران شهر و طبیعت شوش

انجمن دوستداران شهر و طبیعت شوش
انجمن دوستداران شهر و طبیعت شوش
دیگر اعضای انجمن
*
*
*
حفظ پارک ها


یکی از طرق نجات انواع موجودات و مسکن طبیعی آن ها عبارت است از ایجاد حفاظت گاه ها یا پارک ها، اولین قانون در بسیاری از پارک ها به حمایت و نگهداری مربوط می‌ شود. برای احیا زنجیره حیاتی که شامل حیوانات شکاری و طعمه ‌ها می‌ شود، بسیاری از انواع موجودات کمیاب باید دوباره وارد شوند. گاهی اوقات لازم است که انسان به بعضی از انواع موجودات مزاحم نظم دهد و بالاخره نباید فراموش کرد که محیط طبیعی غالبا نیاز به نگهداری دارد.

حفاظت گاه های گیاه شناسی و باغ وحش ها
هنگامی که یکی از انواع موجودات در مرز نابودی قرار دارد، می ‌توان با انتقال آن به خارج از مسکن طبیعی و قرار دادن آن ها در یک حفاظت گاه گیاه شناسی یا در یک باغ وحش در صدد نجات نهایی آن برآمد. در فرانسه، چهار حفاظت گاه گیاه شناسی وجود دارد.مقررات
حفاظت از طبیعت می ‌تواند از سه طریق زیر انجام شود. حمایت قانونی از انواع موجودات، حمایت قانونی از محل‌ های ویژه، فضاها، حفاظت گاه ها و ...، سلاح قدرتمند، اما گرانقیمت خرید زمین، در فرانسه سازمان حفاظت محیط زیست در طی 15 سال، 6 درصد از طول سواحل دریایی یا دریاچه‌ای را خریداری کرده است.

شش اهرم برای عمل
قوانین: قانون مربوط به موسسات ناسالم یا خطرناک به سال 1917 بر‌می ‌گردد. قوانین متعدد جالب توجه در زمینه‌ های مختلف مربوط به محیط زیست پایه گذاری شده است، بویژه قوانین 1961 و 1980در مورد آلودگی آب، 1975 در مود فضولات، 1985 در مورد کوهستان، 1986 در مورد ساحل دریاها 1987 در مورد خطرهای جدی دیگر. اگر این قوانین به نحو احسن اجرا شوند و میان مجریان قوانین همکاری و هماهنگی وجود داشته باشد، می ‌توان تا حدودی به حفظ محیط زیست امیدوار بود.

انگیزه های اقتصادی یا مالیاتی
چهار نوع انگیزه اقتصادی مالیاتی به اجرا در آمده‌اند. وضع مالیاتی برای جریمه کردن کالا یا فعالیت ‌هایی که برای محیط زیست نامساعد هستند، کاهش مالیات یا پرداخت سوبسید برای کالاهایی که از آلودگی محیط زیست می‌ کاهند مانند بنزین بدون سرب و انگیزه ‌های دیگر.

شهروندان و انجمن های فعال
دولت یا اجتماعات محلی ممکن است در وظیفه خود در حفاظت از محیط زیست اشتباه کنند. یا کم‌کاری کنند. بنابراین در صورت فقدان دولت قدرتمند شهروندان خودشان باید بسیج شوند تا بتوانند از محیط زیست حمایت کنند.
آموزش محیط زیست: قوانین مالیات ‌ها، نمی ‌توانند شهروندان را مجبور به محترم شمردن محیط زیست کنند. مگر آن که این احترام از طریق آموزش به آن ها القا شود.


تحقیقات علمی
مسلما، فقدان اطمینان های علمی، مسئولین سیاسی یا اقتصادی را از اتخاذ تصمیم ‌ها و ازپش بینی نامعلوم، معاف نمی ‌کند. تحقیق علمی مربوط به محیط زیست بسیار ضعیف است. دو کشور متحده آمریکا و آلمان 60 درصد از تحقیق جهانی در زمینه محیط زیست را به خود اختصاص می ‌دهند. در سطح اروپا بسیاری از برنامه‌ های جامعه اقتصادی در مورد محیط زیست است.

اقدام بین المللی
زمین یکی است اما جهان چنین نیست. این فرمول یادآوری می ‌کند که بشر کشتی ‌سوار است. اما به تعداد دولت ها، کاپیتان وجود دارد. به لطف خدا، ضرورت همکاری بین ‌المللی در آغاز قرن 21، تشدید شده است.طبقه بندی: اطلاعات عمومی، درختکاری،
[ چهارشنبه 6 اسفند 1393 ] [ 12:10 ق.ظ ] [ ساسان ساکی
.: Weblog Themes By شوش7هزار ساله :.
درباره وبلاگ


انجمن دوستداران شهر و طبیعت شوش

نام انجمن: دوستداران شهر و طبیعت شوش

 

مدیر انجمن: ساسان ساکی

رئیس هیت مدیره: بهروز علیدوست

نائب رئیس: نگار حیوری

خزانه دار: محمد پارسی فر

عضو هیئت مدیره: محمدمحمدیان فر

جانشین هیئت مدیره: سمیه هیوری

جانشین هیئت مدیره: حجت دامن افشان

بازرس: احمد زالی

جانشین بازرس: اشکان خصافی زاده

اعضای فعال انجمن:

* بانو خزینه پور

* مجتبی معتمدی فر

* محمد شوهانی

* بانو شاه محمدی

* محمد الکثیر

* آرش خصافی زاده

* محمد جوکار

* رضا حمیدی

* رضا محمدی راد

* صادق احمدی

* بانو حیدری نسب

* مصطفی حیدری

* این لیست در حال بروزرسانی است

 

هدف از تشکیل انجمن:

انجمن دوستداران شهر و طبیعت در شوش با هدف حفظ محیط زیست و فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست و کمک در بهبود وضعیت زندگی شهروندان این کهن شهر تشکیل گردیده است.

بی شک در این راه نیازمند راهنمایی شما هستیم

 

آدرس دفتر انجمن: شوش ، پارک ساحل ، دفتر انجمن دوستداران شهر و طبیعت شوش

 

تلفن: 42822158 061

 

راه های عضویت در انجمن:

1. مراجعه به دفتر انجمن=آدرس: خیابان شهیدمحمد منتظری

2. عضویت از طریق سامانه ثبت نام در سایت

* و یا به یکی از این 2شعب انجمن مراجعه فرمائید:

3. کافی نت 7 آدرس:شوش-خیابان شهید محمدمنتظری

4. کتابفروشی بوستان من آدرس:شوش-چهاراه خوستان(چهار راه چه کنم)

منتظر حضور شما در انجمن هستیم

آمار وبلاگ
بازدیدهای دیروز : 2 نفر
كل بازدیدها : 18 نفر
بازدید این ماه : 48 نفر
بازدید ماه قبل : 5 نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :